9. 11. 2017

ŘÍJEN 2017 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

Výlet do Hradce Králové

V úterý 3. října jsme se s dětmi z Mateřské školy Petrovice vydali na podzimní výlet do Hradce Králové. První zastávku jsme měli v minizoo v Přírodovědném centru Základní školy Bezručova. V teráriích a akváriích děti viděly činčily, ježky, křečky, morčata, myši, agamy, gekony, chameleony, anakondu, hroznýše, ještěrky, leguány, andulky, kanáry, piraně, ryby neonky. Pozorně jsme sledovali krmení chameleonů cvrčky. Děti se nebály pohladit si hady, želvu či chameleona. Z minizoo jsme se vydali do sousedního Obřího akvária, které je se 130.000 litry vody největším sladkovodním akváriem v Česku. V akváriu jsme procházeli podvodním tunelem a pozorovali několik stovek kusů ryb ve 40 druzích a mnoho tropických rostlin majících původ v Jižní a Střední Americe.

I.R.

Myslivost - environmentální výuka

Dne 18.10. jsme ve školce měli naplánovaný environmentální výukový program "Myslivost, kulturní dědictví ČR". Během této environmentální výuky nám bylo sděleno, čím je cenná naše česká příroda nebo proč česká myslivost a sokolnictví bylo zapsáno na seznam nehmotného kulturního dědictví ČR. Z jakého důvodu je česká myslivost a sokolnictví po stalet í nepostradatelný prvek ochrany přírody v našem civilizovaném světě.  Dorazil za námi pan Josef Slabý myslivec, který měl pro děti připraveny spousty zajímavých věcí, které jsou součástí myslivosti. Dětem vyprávěl, co mají myslivci na starosti, proč krmí zvěř a jak se o ni starají. Na ukázku jsme měli paroží z jelena a daňka různých velikostí i jejich běhy- končetiny. Kůže z divoké prasete, lišky, jezevce a na vše si děti mohly sáhnout a prohlédnout. Obrázků o myslivosti a zvířatech, které žijí v lese bylo mnoho, děti dostaly za úkol v každé skupince tří dětí poskládat puzzle s obrázkem zvířete a k němu přiřadit   danou věc, která ho charakterizuje. Zábavou pro děti byly i tiskátka, kdy zjistily jaké zvíře má stopy. Spojování zvířátek a jejich mláďat se všem dětem povedla na jedničku. Zvukový doprovod nám pan myslivec také předvedl - hru na trubku.

Děti také zkusily hru na trubku, ale bylo to moc těžké, a tak se to povedlo jen jednomu chlapci [:-)] . Za odměnu si děti posbíraly po třídě rozházené patrony. Na závěr bylo překvapení v prostorách šaten, kam nám pan myslivec přivedl své psy. Dětem vysvětil, jak je cvičí a k čemu ten který pejsek slouží. Plný dojmů jsme se museli rozloučit a budeme se těšit na příště :- ) Lovu zdar!  

V.M.

V říjnu nám také přinesla ukázat malé králíčky Míša Luštická, začali jsme s kroužkem Juda, který vede Jarda Hnát a proběhla beseda s MUDr. Ondřejem Hrádkem na téma 1. pomoc.

 

Fotogalerie