11. 4. 2007

MŠ Stračov

Základní popis MŠ Stračov

Mateřská škola byla vybudována v roce 1977 v prostorách bývalé základní školy v centru obce. 5. září toho roku zahájila provoz jako jednotřídní mateřská škola pro děti smíšeného věku zpravidla od 3 do 6 let.

V roce 2000 byla nově zrekonstruována školní jídelna dle nových hygienických norem a o dva roky později v roce 2002 bylo nově vybudováno sociální zařízení pro děti.

Mateřskou školu navštěvují nejen děti místní, ale dojíždějí k nám děti z Klenice, Suché, Pšánek, Milovic a Bašnic. Naše mateřská škola nabízí nabídku herních aktivit s možností výběru konkrétních činností.

Preferujeme osobní rozvoj dítěte se zaměřením na jeho individuální zvláštnosti a rozvíjení jeho morálněvolních vlastností. Interiér třídy je vkusně upraven a svým charakterem umožňuje dětem aktivně se podílet na úpravě prostředí. U mateřské školy je zahrada, která je vybavena zahradním altánkem pro děti, průlezkami a pískovištěm.

Každým rokem přicházejí nové děti k zápisu a každým rokem nás předškoláci opouštějí. Odcházejí do ZŠ Nechanic, Hořic a Milovic.

Snažíme se, aby léta prožitá v mateřské škole považovaly děti vždy za to nejkrásnější a s láskou v srdci vzpomínaly na své paní učitelky a kamarády, se kterými si hrály.