Občanská poradna HK

Vyvěšeno: 14. 5. 2021 - 31. 7. 2021

Dobrý den,

jelikož jsme si vědomi obtížnosti řešení sociálních problémů na malé obci vč. dostupnosti takové pomoci pro vaše občany, obzvláště na venkově, rádi bychom Vás blíže seznámili s činností naší organizace, která nabízí zdarma služby Občanské poradny na Hradecku. Jsme nestátní nezisková organizace, která poskytuje odborné sociálně-právní poradenství osobám, které se ocitli v tíživé životní situaci, nebo jim taková situace hrozí. Hlavní oblasti, v jakých poskytujeme poradenství, jsou dluhy (exekuce, rozpočet, smluvní vztahy, oddlužení), zaměstnání (výpověď, vymáhání mzdy), rodina (rozvod, výživné, majetkové vypořádání, dědictví), bydlení (nájemné, nájemní smlouva, trvalé bydliště, sousedské vztahy), spotřebitelství (reklamace, odstoupení od smlouvy, prodejní podvody), orientace v sociální systému (dávky, sociální pojištění, sociální služby, pomoc obětem trestných činů (domácní násilí, trestní řízení, mediace). Naše pomoc je bezplatná, nestranná a diskrétní. Nejsme ale advokátní poradnou, nemůžeme proto klienty zastupovat u soudu, ani za ně sepisovat listiny a smlouvy. Našim klientům poskytneme sociálně-právní poradenství a informace, jak se domoci svých práv, a podpoříme je při hledání řešení z jejich nepříznivé sociální situace, příp. při sepsání návrhů, smluv, doprovodem na úřady, vyhledáním jiných návazných služeb apod.

V případě, že budete vědět o osobě či osobách, kterým můžeme s jejich tíživou životní situací pomoci, lze je na nás odkázat. Sídlo poradny v Hradci Králové se nachází v ulici Československé armády 543 přímo naproti budově Adalbertina. Poradna je otevřena každý pracovní den v provozní době v pondělí a čtvrtek od 8:00 – 18:00, v úterý a středu 8:00 – 15:00, na telefonním čísle 734 734 818 nebo na e-mailu ophk@ops.cz. Poradenství poskytuje osobně, prostřednictvím telefonu, e-mailu, skypu a nově také chatu na Facebooku: Občanská poradna Online.

Prostřednictvím této zprávy bychom Vám chtěli nabídnout dlouhodobější spolupráci. V příloze Vám zasíláme informační leták o naší službě. Pokud budete mít zájem o letáčky pro vaše občany, je možné Vám je po předchozí domluvě doručit. Napadne-li Vás i jiná možnost distribuce, např. jako příloha obecního zpravodaje, pak nám dejte určitě vědět. Do budoucna se můžeme dohodnout na realizaci přednášky či besedy ve vaší obci na některé z vybraných témat.

S pozdravem a přáním úspěšného dne

 Bc. Veronika Semeráková

Odborná sociální poradkyně – vedoucí občanské poradny

Občanské poradenské středisko, o. p. s.

Československé armády 543 500 03 Hradec Králové

Tel.: 734 734 818

E-mail: ophk@ops.cz

Facebook: Občanská poradna

Přílohy

Leták  [pdf, 405.6 KB]