DUBEN 2017 V MATEŘSKÉ ŠKOLE STRAČOV

Divadlo ve školce - Plastožroutí pohádka

 Ve čtvrtek 6. dubna jsme ve školce přivítali členky divadla Úsměv ze Dvora Králové nad Labem s představením Plastožroutí pohádka. Do pohádkového lesa v ní děti zavedl kašpárek Nazdárek. Les však byl plný odpadků. Než začal Nazdárek s úklidem, tak děti zkoušel z toho, zda vědí, do kterých barevných kontejnerů odpadky správně roztřídit. Na pomoc při úklidu lesa si Nazdárek zavolal mimozemské bytosti, plastožrouty Toníčka a Evičku, s nimiž úklid lesa hravě zvládl.

Z lesa se plastožrouti vydali zkontrolovat barevné kontejnery a popelnice do blízkého městečka. Toník ale v městečku sám z hladovosti spořádal všechny plasty a Evičce žádný nenechal. Za chvíli ho tuze rozbolelo břicho. Pomohli mu až v nemocnici vypumpováním břicha. Před odletem na svou planetu plastožrouti dostali od Nazdárka pytlík plastových víček.

Při pohádce zaznělo i několik písniček, které děti doprovodily potleskem. Kromě důležitosti třídění odpadů se děti také přesvědčily, že se hladovost nevyplácí.

Den otevřených dveří s jarní tvořivou dílnou

Ve čtvrtek 6. dubna odpoledne do školky přišli rodiče a blízcí dětí, aby si společně užili jarní tvořivou dílnu. Svou zručnost i trpělivost si přítomní mohli vyzkoušet při výrobě papírových kuřátek, motýlů, při skládání panenek z papíru, při zdobení velikonočních perníčků nebo přáníček.
Je již tradicí, že svými nápady naše dílny zpestřují i členky spolku Šikovné ručičky. U šálku kávy nebo čaje jsme si společně pohovořili.
V tento den si naši školku přišli prohlédnout společně se svými dětmi i rodiče,kteří se chystají k zápisu do mateřské školy, který proběhne v měsíci květnu. Malí budoucí předškoláčci si školku nejen okoukli, ale také si u nás pěkně pohrály.

       

 

Překvapení na jarní dílně

Součástí Jarní dílny bylo i milé překvapení, které spočívalo v návštěvě dvou pejsků, jedné kočičky a jejich doprovodu. Pejci se jmenovali Ája /6let/ rasa kříženec, Bára /9let/ rasa Bernský salašnický pes a kočička pleno Mainská mývalí kočka /3roky/. Děti měly za úkol podle obrázků, které si pro ně cvičitelky připravily, určit jaký pejsek nebo kočička, je na obrázku (zlý, hodný, nemocný). Následovala pohádka o Pejskovi a Kočičce jak vařili dort. Děti začaly pohádku zvonečkem. Zvířátka se podílela na hraní pohádky, vysvětlení co mají jíst pesjci, kočičky, lidé a děti Pohádka měla velký úspěch jak u dětí, tak i dospělých a následoval zasloužený potlesk. Pejsci předvedli pár cviků na povel svého pána a na konec si děti mohly pejsky a kočičku pohladit.

          

 

Dravci ve školce

V pondělí 24. dubna jsme v mateřské škole přivítali velmi zajímavou a vzácnou návštěvu. Pan Karel Nejman z Českého Meziříčí nám přivezl ukázat zástupce dravců a sov. V úvodu nás sokolník seznámil s počátky sokolnictví a jeho významem v dnešní době. Představil nám káně lesní jménem Milda, jestřába lesního Teriho, samečka raroha velkého Norika a samici raroha Leu, která byla podstatně větší než Norik.
Největším a velký obdiv vzbuzujícím zástupcem z říše dravců byl čtrnáctiletý orel skalní jménem Nero. Děti si jej mohly i pohladit. Odvážlivci si vyzkoušeli sokolnickou rukavici a na ruce si mohli podržet raroha. Naživo se děti seznámily s naší největší sovou, výrem velkým, který slyšel na jméno Kuba.
Ostatní známější dravce i sovy pan Nejman dětem přiblížil na obrázcích, pohovořil o tom, čím se jednotliví dravci živí, jak probíhá jejich výcvik a k čemu se dravci využívají, například k ochraně letadel na letištích před ptactvem. Celému představení vzorně naslouchali i bretaňský ohař Sendy a fretka Fufík, které si pan Nejman přivezl s sebou jako doprovod.

         

 

Fotogalerie