Hasičská soutěž - O pohár starosty obce a okrsková soutěž

V sobotu 9.5.2009 proběhla na stračovském sportovišti hasičská soutěž O pohár starosty obce a soutěž okrsková. Nyní si můžete prohlédnout několik fotografií.

V sobotu 9.května jsme ve Stračově na místním fotbalovém hřišti uspořádali hasičskou soutěž. Od 9 hodin se uskutečnila soutěž okrsku Jabůrek. Okrsku se zúčastnilo 6 týmů mužů a 3 týmy žen. Vše probíhalo za krásného slunečního počasí za účasti mnoha diváků, což dodalo nádhernou atmosféru. V soutěži mužů se útok nejvíce povedl domácímu družstvu Stračova, jenž dokončil svůj útok s časem 20:91. Na druhém místě se umístili Sovětice s časem 27:82  a třetí příčka připadla Hněvčevsi, jenž dosáhl času 33:79.  Čtvrtou pozici obsadili muži z Třesovic , pátou příčku obsadili muži z Dohalic a poslední šestou příčku obsadili muži z Lochenic.

V soutěži žen vyhráli ženy Stračov s časem 20:01. Za nimi na druhém místě se umístili ženy ze Sovětic s časem 44:95 a na třetím místě se umístili ženy z Třesovic.

Všem se u nás líbilo a důležité bylo, že s nikomu nic nestalo.

Výsledky:              muži                                                              ženy

Stračov           20:91                                      Stračov           20:01

Sovětice          27:82                                      Sovětice          44:95

Hněvčeves      33:97                                      Třesovice        N

Třesovice        57:64

Dohalice         1:03:61

Lomenice        1:04:55

V poledne začala soutěž O pohár starosty obce Stračova. Této soutěže se zúčastnilo 9 družstev mužů a 5 družstev žen. V soutěži mužů nás navštívilo družstvo Žižkovo Pole, které přijelo až od Havlíčkova Brodu. Soutěž se uskutečnila v dvoukolovém provedení, kde do konečného pořadí se započítával lepší dosažený čas. K vidění byli i špičkové týmy, z okolí i větších dálek, obsazující přední místa Východočeské hasičské ligy. Soutěž podpořilo hodně přihlížejících diváků, čímž dodali soutěži báječnou a nezapomenutelnou atmosféru už i tím že každému týmu, i za nepovedený pokus, řádně nahlas zatleskali.

První místo obsadili muži z Pšánek s rekordním časem 16:75, čímž pro příští ročníky nastavili vysokou příčku na jejich překonání. Na druhém místě se umístili muži z Kunětic s dosaženým časem 17:40. Třetí příčku ukořistili muži z Roudnice s časem 17:62 před čtvrtými Střezeticemi, které dosáhli času 17:91. Pátou příčku si svým výkonem vysloužili muži z Myštěvse s časem 18:37. Dále pak skončili týmy Lodína, domácího Stračova, Žižkova Pole a poslední devátou pozici obsadili Sovětice.

V kategorii žen se nejvíce dařilo Kuněticím jenž své terče sklopili v čase 18:05. Na druhou příčku dosáhli ženy z Roudnice s časem 18:09. Třetí příčku po báječném výkonu obsadili domácí ženy ze Stračova s časem 18:64.  Bramborovou příčku ukořistili ženy z Lodína před pátými ženami z Myštěvse.

Doufáme že příštím rokem se přijede této soutěže zúčastnit více družstev.

Výsledky:                  muži                                                              ženy

Pšánky           16:75                                      Kunětice         18:05

Kunětice         17:40                                      Roudnice        18:09

Roudnice        17:62                                      Stračov           18:64

Střezetice        17:91                                      Lodín              20:32

Myštěves        18:37                                      Myštěves        20:56

Lodín              19:91

Stračov           20:54

Žižkovo pole   22:48

Sovětice          25:63